Header Image

135th Sailing Season - Off the Beach Classes

Hosted By Royal Queensland Yacht Squadron

Race 38   (29/02/2020) 

Updated:  25/04/2020  1:13:32 PM

Race 38

12'Skiff Performance Handicap results Start : 14:59
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
12'Skiff DNC Ghetto Sled 55 Richard Billet     3.0 0.989      
12'Skiff DNC Giddy Up 59 Paul O'Malley Jones Steve Tapsall     3.0 0.998      

29er Performance Handicap results Start : 14:43
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
29er 1 Hats Off 1931 Max Yoshida Matthew Sloman 15:13:17 30:17 1.0 1.012 30:39 1.012 1.012
29er 2 Yeah Nah 1872 Blake Ejlertsen 15:23:56 40:56 2.0 0.989 40:29 0.749 0.989
29er DNC Merv 286 Maxwell Yoshida Brayden Daunt     5.0 0.992      
29er DNC Mayfly 1006 Niamh Meehan Jess Muir     5.0 1.000      
29er DNC Suzy Maguzy 1852 Tahlia Henderson Nicholas Rossiter     5.0 1.000      
29er DNC Flying the Bird 1934 Savannah Tapsall Josie Kirby     5.0 1.000      
29er DNC Loose Kid 2132 Nicholas Moody James Milne     5.0 0.979      
29er DNC Ned 2135 James Beveridge Will Reed     5.0 1.000      
29er DNC What? 2462 Finn Meehan Liam Millar     5.0 1.000      
29er DNC Funky 2464 Ariane Saroch Natalie Bridge     5.0 1.006      
29er DNC Funky 2484 Luke Rogers Will Bridge     5.0 1.000      
29er DNC - 1872H Hailey Lea     5.0 0.974      

505 Performance Handicap results Start : 14:59
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
505 DNC - 8682 Richard Hyde     3.0 1.000      

Contender Performance Handicap results Start : 14:59
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Contender DNC - 226 Glenn Dalton     3.0 1.000      
Contender DNC - 2136 Ian Bowman     3.0 0.974      
Contender DNC - 2179 Roger Grimes     3.0 0.989      
Contender DNC Mortensen Sails 2421 Josh Mortensen     3.0 1.000      

DevotiD-zero Performance Handicap results Start : 15:00
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
DevotiD-zero DNC Orion AUS3 Mark Harper     3.0 1.000      

Etchells Performance Handicap results Start : 14:40
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Etchells 1 Waterloo Too 921E Noel Paterson 15:30:02 50:02 1.0 0.969 48:29 0.976 0.971
Etchells 2 Rapscallion 1365 David Healey Ian Miller Kevin Molen 15:30:11 50:11 2.0 0.972 48:47 0.973 0.972
Etchells 3 Knot Easy 876 Jason Hawkins Jim Snow Chris Nezmah 15:30:58 50:58 3.0 0.958 48:50 0.958 0.958
Etchells 4 The Saint 941 Martin Sinclair David Smith Liam Murray 15:30:45 50:45 4.0 0.974 49:26 0.962 0.970
Etchells 5 The Front Bar 1317 Bradley Ginnivan 15:30:54 50:54 5.0 0.983 50:02 0.959 0.975
Etchells 6 Athena 1258 Alistair Cowen Mike Allen 15:31:36 51:36 6.0 0.988 50:59 0.946 0.975
Etchells DNC TumbaRumba 826 Nev Willis Margy Porter Margurite Wood     9.0 0.991      
Etchells DNC The Project 866 Greg Kemp     9.0 0.970      
Etchells DNC Ballista 867 Vitaly Gnyubkin     9.0 0.973      
Etchells DNC Rogue 1130 Mitch Miller     9.0 0.999      
Etchells DNC Trekka 1275 Craig Coulsen     9.0 0.974      
Etchells DNC TAG 1330 Todd Anderson Curtis Skinner     9.0 0.987      
Etchells DNC Ethcycoo PArk 1346 Cameron Pryce     9.0 0.965      
Etchells DNC Butterfly Effect 856E Tony Di Betta     9.0 0.902      

F18 Performance Handicap results Start : 14:20
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
F18 1 Kean Edge 423 Colin Kean Eli Henebery 14:54:40 34:40 1.0 1.000 34:40 1.000 1.000
F18 DNC Hi Jinx 8 Steve Devlin Andrew Wilson     4.0 1.000      

FarEast19R Performance Handicap results Start : 14:59
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
FarEast19R 1 Far East 19 FE19R Alenka Caserman Gerrit-Jan Veenemans Joanne Skerman 15:57:18 58:18 1.0 1.000 58:18 1.000 1.000

Finn Performance Handicap results Start : 14:45
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Finn 1 Pickle Rick 282 James Chilman 15:25:25 40:25 1.0 0.997 40:18 1.013 1.002
Finn 2 - 8F Curtis Skinner 15:25:10 40:10 2.0 1.013 40:41 1.019 1.015
Finn 3 Sputty 77 Mick Patrick 15:26:36 41:36 3.0 0.980 40:46 0.984 0.981
Finn 4 Lonya 93 Tristan Perez 15:26:41 41:41 4.0 0.980 40:51 0.982 0.981
Finn 5 Spandangles 45 Kerry Spencer 15:27:58 42:58 5.0 0.953 40:57 0.953 0.953
Finn 6 NASA 16 Steven Hemsworth 15:29:50 44:50 6.0 0.917 41:07 0.913 0.916
Finn 7 Donkey on the Edge 270 Craig Padman 15:28:18 43:18 7.0 0.959 41:32 0.946 0.955
Finn 8 Red Herring 293F Andrew Harcourt 15:29:00 44:00 8.0 0.949 41:45 0.931 0.943
Finn 9 Mens Rea 269 Patrick Meehan 15:28:13 43:13 9.0 0.968 41:50 0.948 0.961
Finn 10 Wombat 300 David Bull 15:28:07 43:07 10.0 0.973 41:57 0.950 0.965
Finn 11 Pania NZL2 Stuart Watson 15:28:15 43:15 11.0 0.980 42:23 0.947 0.969
Finn 12 Chaddywagon 75 Phil Chadwick 15:26:15 41:15 12.0 1.034 42:39 0.993 1.020
Finn DNC Funky 17 Tony Baisden     15.0 0.999      
Finn DNC Hawaii Five-O 50 Jason Passey     15.0 0.965      
Finn DNC - 267 Darren Gilbert     15.0 0.987      
Finn DNC Landrat 282WARLO John Warlow     15.0 1.003      

Flying11 Performance Handicap results Start : 14:56
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Flying11 1 Strictly Confidentia 1122 Sam Muir Mya Everitt 15:37:05 41:05 1.0 0.958 39:22 0.958 0.958
Flying11 2 Envy 1259D Eamon Dooley Jasper Vinen 15:36:43 40:43 2.0 1.000 40:43 0.967 0.989
Flying11 3 Bad Dog 1271 Annalise Kennedy-Clark Adrian Kennedy-Clark 15:39:24 43:24 3.0 0.975 42:19 0.907 0.962
Flying11 DNC Bring It On 1040 Tom Reynolds Lachlan Nock     6.0 1.000      
Flying11 DNC Odyssey 1303 Callum Jones Lily Jones     6.0 0.967      
Flying11 DNC Partners in Crime 1318 Tegwen Creber Luca O'Neil     6.0 1.000      
Flying11 DNC Serenity Now 1322 Mac Johnson Thomas Johnson     6.0 1.000      
Flying11 DNC Howzat 1324 Bailey Lucock Charlie Millar     6.0 1.020      
Flying11 DNC Seadog 1326 Rory Meehan     6.0 0.978      
Flying11 DNC Top Gear 1341 Joseph Folley Eamon Dooley     6.0 1.028      
Flying11 DNC Bambino 1345 Luke Milburn Charli Gargan     6.0 0.974      
Flying11 DNC Fired Up 1374 Harry Wieland Alex Hateley     6.0 0.990      
Flying11 DNC Beached Az 1391 Liam Millar Finn Lucock     6.0 1.001      
Flying11 DNC Carpe Diem 12651 Kenzie Gargan Jasper Viven     6.0 1.012      
Flying11 DNC Geronimo 1326F Finn Meehan Blake Ejlertsen     6.0 0.985      

Hobie16 Performance Handicap results Start : 14:20
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Hobie16 DNC Namazu 31 Bill Kirkley Mackenzie Kirkley     3.0 0.981      
Hobie16 DNC No Limits 111590 Bruce Tardrew     3.0 1.005      
Hobie16 DNC Tachycardia 113807 Julie Keenan Mel Bernas     3.0 1.000      
Hobie16 DNC - 114611 Andrew Keag     3.0 1.006      
Hobie16 DNC Team Pelican 114833 Andrew Warneke Sophoe Bates     3.0 0.968      
Hobie16 DNC Crazy Ivan 114849 Peter Bates Juliet Bates     3.0 1.002      
Hobie16 DNC Vamoose 114910 Lachlan Macfarlane Sharon Rayner     3.0 0.973      

Impulse Performance Handicap results Start : 14:20
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Impulse DNC - 682 Andrew Triggell     3.0 1.000      

Laser Performance Handicap results Start : 15:00
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Laser 1 Mystic 192601 Brad Taylor 15:40:03 40:03 1.0 0.980 39:15 0.980 0.980
Laser 2 Fundamental 197550 Rob Sykes 15:41:45 41:45 2.0 0.958 40:00 0.940 0.952
Laser DNC - 197538 Max Dzhura     5.0 1.000      
Laser DNC Sparta 202740 Philip Danks     5.0 0.952      
Laser DNC Ora 206003 James Stone     5.0 1.000      
Laser DNC - 210176 Michael Wilson     5.0 0.987      
Laser DNC Sail 27 211543 Dan Self     5.0 1.000      
Laser DNC - 212859 Dean Foran     5.0 0.964      

Laser4.7 Performance Handicap results Start : 14:54
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Laser4.7 1 Limitless 212827 Kate Baisden 15:37:05 43:05 1.0 1.009 43:28 1.027 1.015
Laser4.7 2 Condition Zulu 171115 George Meikle 15:38:24 44:24 2.0 0.988 43:52 0.997 0.991
Laser4.7 3 Kingfisher 1 Jane Baker 15:38:14 44:14 3.0 0.999 44:11 1.001 1.000
Laser4.7 4 Iolar Na Mara 209282 Orla Amos 15:37:37 43:37 4.0 1.015 44:16 1.015 1.015
Laser4.7 5 - 202598 Isabella Wilson 15:41:59 47:59 5.0 0.924 44:20 0.923 0.924
Laser4.7 6 So Salty 206387 Hugo Ralph 15:38:30 44:30 6.0 0.997 44:22 0.995 0.996
Laser4.7 7 BinChicken 198128 Riley House 15:40:44 46:44 7.0 0.965 45:06 0.947 0.959
Laser4.7 8 Ferret 190361 William Cullen 15:48:55 54:55 8.0 1.000 54:55 0.806 1.000
Laser4.7 DNC Calypso 42565 Trinity Bush     11.0 1.000      
Laser4.7 DNC - 135334 Alex Jones     11.0 0.988      
Laser4.7 DNC 165839 165839 Daniel Bowman     11.0 0.933      
Laser4.7 DNC Something 169411 Sebastian Boog     11.0 0.956      
Laser4.7 DNC Viris 174313 Iris Beebe     11.0 0.987      
Laser4.7 DNC Whatever 177787 Evie EngwirdaRobinson     11.0 1.000      
Laser4.7 DNC - 179414 Kate Yeomans     11.0 0.981      
Laser4.7 DNC TBA 187567 Lachlan Wheatley     11.0 0.969      
Laser4.7 DNC Storm 187883 Nelson Morse     11.0 0.960      
Laser4.7 DNC - 192620 Jen Tooth     11.0 1.000      
Laser4.7 DNC Old Tom 196887 Charlie Tonks     11.0 0.987      
Laser4.7 DNC Sailor Jerry 201539 Jan Kemp     11.0 0.992      
Laser4.7 DNC SX 205831 Isaac Schotte     11.0 1.040      
Laser4.7 DNC Yeah the Buoys 206391 Jordan Barney     11.0 0.994      
Laser4.7 DNC - 209536 Travis Wadley     11.0 1.013      
Laser4.7 DNC Blue Eyed Bandit 212251 Talia Bulstrode     11.0 1.013      
Laser4.7 DNC Hypertide 216171 Ethan Harcourt     11.0 0.976      
Laser4.7 DNC Saorise TBA Rory Meehan     11.0 1.000      

LaserRadial Performance Handicap results Start : 15:00
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
LaserRadial 1 Interloper 202922 Michael Pitt 15:42:15 42:15 1.0 0.958 40:28 0.968 0.961
LaserRadial 2 Wings 210159 Christine Bridge 15:41:00 41:00 2.0 0.993 40:43 0.997 0.994
LaserRadial 3 Blind Side 210203 Lachlan Pennington 15:42:46 42:46 3.0 0.956 40:53 0.956 0.956
LaserRadial 4 Quadelle 202701 Kerry Waraker 15:42:59 42:59 4.0 0.952 40:55 0.951 0.952
LaserRadial 5 The Dell 209533 Lyndall Patterson 15:42:37 42:37 5.0 0.975 41:33 0.959 0.970
LaserRadial 6 Dhrama 202769 Steven Baum 15:44:43 44:43 6.0 0.941 42:05 0.914 0.932
LaserRadial 7 Be Quicker 123141 Benjamin Quick 15:47:09 47:09 7.0 0.987 46:32 0.867 0.987
LaserRadial DNC - 20639 Hayden Barney     10.0 1.000      
LaserRadial DNC - 176914 Ben Franklin     10.0 1.000      
LaserRadial DNC - 190365 Greg Adams     10.0 1.022      
LaserRadial DNC - 192710 Richard Hyde     10.0 0.972      
LaserRadial DNC Random Traveller 194950 Ashley Stoddart     10.0 1.033      
LaserRadial DNC Shipped Off 194951 Peter Lahanas     10.0 0.969      
LaserRadial DNC Dr Evil 197548 Mark Campbell     10.0 1.000      
LaserRadial DNC Triple X 198095 Graham Cullen     10.0 0.967      
LaserRadial DNC Syncing 201521 Caleb Palmer     10.0 1.031      
LaserRadial DNC Swift 201541 Hugh Bekkers     10.0 0.955      
LaserRadial DNC - 202789 Peter Fell     10.0 0.977      
LaserRadial DNC Big Rig 202881 Benjamin Coleborn     10.0 0.963      
LaserRadial DNC - 205953 Sally Crowley     10.0 1.000      
LaserRadial DNC Frankenstein 208540 Frances Beebe     10.0 0.955      
LaserRadial DNC Bruce 209276 Oliver Clifton     10.0 1.002      
LaserRadial DNC Serenity Noww 212899 Max Williams     10.0 0.985      
LaserRadial DNC Battleship 214428 Frazer Brew     10.0 1.032      
LaserRadial DNC VeryHungryCatepillar 215846 Annie Eastgate     10.0 1.008      
LaserRadial DNC TBA 216209 Will Schasser     10.0 0.996      
LaserRadial DNC FoxSea Lady 216217 Erin Cowley     10.0 0.984      

MothFoiler Performance Handicap results Start : 14:59
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
MothFoiler DNC - 9071 Shane Triggell     3.0 1.000      

Nacra5.8 Performance Handicap results Start : 14:20
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Nacra5.8 DNC Seven 1707 Robert Wibaux Ryan Lim     3.0 1.000      

OkDinghy Performance Handicap results Start : 14:45
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
OkDinghy 1 Bella 785 Anthony Galante 15:29:42 44:42 1.0 0.998 44:37 0.998 0.998
OkDinghy DNC Smoke on the Water 706 Eric Thompson     4.0 0.991      
OkDinghy DNC - 707 Steve Shale     4.0 0.989      
OkDinghy DNC Green Eggs and Ham 708 Kelvin Holdt     4.0 1.005      
OkDinghy DNC Duke 739 Richard Kingsmill     4.0 1.000      
OkDinghy DNC Shades of Grey 759 Derik Thompson     4.0 1.000      
OkDinghy DNC - 782 David Vincent     4.0 0.990      
OkDinghy DNC Green Magic 786 Glenn Williams     4.0 1.001      

Optimist Performance Handicap results Start : 15:02
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Optimist 1 My Maxi 918 Elysia Albery 15:37:03 35:03 1.0 0.939 32:55 0.981 0.952
Optimist 2 Olympic Dream 814 Kenneth Ngo-Ralston 15:35:52 33:52 2.0 0.986 33:24 1.015 0.996
Optimist 3 Splash 697 Daniel Innes 15:37:15 35:15 3.0 0.949 33:27 0.975 0.958
Optimist 4 White Wash 856 Lewis Campbell 15:37:20 35:20 4.0 0.970 34:16 0.973 0.971
Optimist 5 Blown away 921 Lucas Patrick 15:36:51 34:51 5.0 0.986 34:22 0.986 0.986
Optimist 6 Wings of Fire 1797 Chase Taylor 15:36:16 34:16 6.0 1.015 34:47 1.003 1.011
Optimist 7 Fear the Fast 1798 Zane Taylor 15:36:44 34:44 7.0 1.005 34:54 0.989 1.000
Optimist 8 Energy 968 Ayesha Albery 15:37:59 35:59 8.0 0.973 35:01 0.955 0.967
Optimist 9 Maverick 1680 James Dale 15:38:31 36:31 9.0 0.968 35:21 0.941 0.959
Optimist 10 Wild donkey 1603 Zachary Patrick 15:39:12 37:12 10.0 0.985 36:38 0.924 0.972
Optimist 11 Slave one 329 Zane Bush 15:49:56 47:56 11.0 0.960 46:01 0.717 0.960
Optimist DNC Speck 266 Kristin Rohrsheim     15.0 1.000      
Optimist DNC Skimmer 448 Fletcher Morse     15.0 1.000      
Optimist DNC Rapter 493 Monte Morse     15.0 0.987      
Optimist DNC Yoda 836 Alison Rohrsheim     15.0 1.000      
Optimist DNC Chinook 958 Eve Rohrsheim     15.0 1.000      
Optimist DNC Scarecrow 1305 Mitch Luxton     15.0 1.019      
Optimist DNC Go Your Own Way 1435 Joy Jessett     15.0 1.000      
Optimist DNC Reina del mar 1565 Georgina Johnstone     15.0 0.990      
Optimist DNC Blah Blah Blah 1601 Ellie EngwirdaRobinson     15.0 1.000      
Optimist DNC Dauntless 1723 Archie Willey     15.0 0.991      
Optimist DNC Paris 1764 Yael O'Hagan     15.0 1.021      
Optimist DNC TacTub 1773 Jack Saul     15.0 1.017      
Optimist DNC Captain Tim Tam 1783 Joshua Dale     15.0 0.988      
Optimist DNC Kermit 1815 Angus Wheatley     15.0 1.036      
Optimist DNC Bluey MOLLY Molly Schotte     15.0 1.013      
Optimist DNS Odyssey 439 Hannah Garland     13.0 0.937      

Raceboard Performance Handicap results Start : 14:33
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Raceboard 1 Little Wing 187 Mark Ward 15:00:27 27:27 1.0 1.063 29:11 1.148 1.077
Raceboard 2 El Garda 388 Max Irvin 15:05:47 32:47 2.0 0.961 31:30 0.961 0.961
Raceboard 3 Phantom 18 Cameron Whitford 15:07:35 34:35 3.0 0.918 31:45 0.911 0.916
Raceboard 4 Voodoo Chile 52 Russell Cooper 15:07:08 34:08 4.0 0.946 32:17 0.923 0.938
Raceboard DNC Mother Goose 2222 Scott Luxton     7.0 0.944      
Raceboard DNC - AUS015 Jacob Whitford     7.0 1.033      
Raceboard DNC - AUS037 Nick Whitford     7.0 0.951      
Raceboard DNC - AUS038 Lauren Whitford     7.0 0.970      
Raceboard DNC - NZL1 Harry Walker     7.0 0.973      

RSAero7 Performance Handicap results Start : 14:33
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
RSAero7 DNC Eric 2696 John Sampson     3.0 1.000      

Sabre Performance Handicap results Start : 14:43
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Sabre 1 Close Enough For Jaz 1842 John Campbell 15:07:07 24:07 1.0 0.999 24:06 0.999 0.999
Sabre 2 Amazing Grace 1885 Keith Wilson 15:08:14 25:14 2.0 0.964 24:20 0.955 0.961
Sabre 3 Sea Biscuit 1871 Andrew Lovell 15:07:42 24:42 3.0 0.998 24:39 0.976 0.991
Sabre DNC SeaYa 1711 John Christie     6.0 0.987      
Sabre DNC HelterSkelter 2084 Alan Wilson     6.0 0.974      

Techno293 Performance Handicap results Start : 14:33
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Techno293 1 Collateral Damage 529 Jarrod Jones 15:15:07 42:07 1.0 0.992 41:47 0.992 0.992
Techno293 DNC Benny Benassi 2213 Benjamin Waters     4.0 0.985      

VxOne Performance Handicap results Start : 14:54
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
VxOne 1 Obe One Kenobi 157 David Hewitt Don Hewitt Richard Hewitt 15:39:23 45:23 1.0 0.983 44:37 0.993 0.986
VxOne 2 The Beast 4 244 Michael James 15:39:01 45:01 2.0 1.001 45:04 1.001 1.001
VxOne 3 McGees Property 302 Vaughn Prentice Greg Clarke Josh Torpy 15:40:14 46:14 3.0 0.983 45:27 0.975 0.980
VxOne 4 Typhoon 303 Genevieve Warlow Ashley Warlow 15:41:09 47:09 4.0 0.972 45:50 0.956 0.967
VxOne 5 Mack One 248 Ben Franklin Alan Moffatt Josh Franklin 15:38:40 44:40 5.0 1.028 45:55 1.009 1.022
VxOne DNC Sticky Fingers 136 Charter N.A.     8.0 0.953      
VxOne DNC McConaghy Projects 139 Steven Peel David Brake     8.0 0.960      
VxOne DNC Late Shift 243 Peter Conde Stephen Girdis     8.0 0.997      
VxOne DNC Relaxn 246 Sam Allen Josh Allen     8.0 0.964      
VxOne DNC Supervax 24/7 247 Brett Whitbread     8.0 0.980      
VxOne DNC Kerb 283 Gregory Hall     8.0 0.966      
VxOne DNC Pinch and Roll 292 Ray King Ian Barr     8.0 0.970      
VxOne DNC Agent X 293 Andrew Wiklund Magnus Wiklund     8.0 1.112      
VxOne DNC Double Black 301 John Somerville John Holmes     8.0 0.962      

WindFoiler Performance Handicap results Start : 14:33
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
WindFoiler 1 Mega Gecko 157F Julien Savina 14:57:45 24:45 1.0 0.992 24:33 0.992 0.992
WindFoiler DNC - 40 Brendan Moore     4.0 0.999      
WindFoiler DNC - 744 Mitch Pearson     4.0 1.000      



Results by : TopYacht

Footer Image