Header Image

135th Sailing Season - Off the Beach Classes

Hosted By Royal Queensland Yacht Squadron

Race 31   (8/02/2020) 

Updated:  24/04/2020  11:10:30 AM

Race 31

12'Skiff Performance Handicap results Start : 13:44
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
12'Skiff DNC Ghetto Sled 55 Richard Billet     3.0 0.989      
12'Skiff DNC Giddy Up 59 Paul O'Malley Jones Steve Tapsall     3.0 0.998      

29er Performance Handicap results Start : 13:54
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
29er 1 Hats Off 1931 Max Yoshida Matthew Sloman 14:23:00 29:00 1.0 1.016 29:28 1.027 1.020
29er 2 Loose Kid 2132 Nicholas Moody James Milne 14:24:25 30:25 2.0 0.979 29:47 0.979 0.979
29er 3 Merv 286 Maxwell Yoshida Brayden Daunt 14:28:21 34:21 3.0 0.992 34:04 0.867 0.992
29er 4 Princess 1006 Niamh Meehan Jess Muir 14:30:00 36:00 4.0 1.000 36:00 0.827 1.000
29er DNC Suzy Maguzy 1852 Tahlia Henderson Nicholas Rossiter     8.0 1.000      
29er DNC Yeah Nah 1872 Blake Ejlertsen     8.0 1.000      
29er DNC Ned 2135 James Beveridge Will Reed     8.0 1.000      
29er DNC - 2462 Finn Meehan Liam Millar     8.0 1.000      
29er DNC Funky 2464 Ariane Saroch Natalie Bridge     8.0 1.006      
29er DNC Funky 2484 Luke Rogers Will Bridge     8.0 1.000      
29er DNC - 1872H Hailey Lea     8.0 0.974      
29er RET Flying the Bird 1934 Savannah Tapsall Josie Kirby     6.0 1.000      

505 Performance Handicap results Start : 13:54
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
505 DNC - 8682 Richard Hyde     3.0 1.000      

Contender Performance Handicap results Start : 13:54
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Contender DNC - 226 Glenn Dalton     3.0 1.000      
Contender DNC - 2136 Ian Bowman     3.0 0.974      
Contender DNC - 2179 Roger Grimes     3.0 0.989      
Contender DNC Mortensen Sails 2421 Josh Mortensen     3.0 1.000      

DevotiD-zero Performance Handicap results Start : 14:01
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
DevotiD-zero DNC Orion AUS3 Mark Harper     3.0 1.000      

Etchells Performance Handicap results Start : 13:44
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Etchells 1 Ethcycoo PArk 1346 Cameron Pryce 14:32:50 48:50 1.0 0.965 47:08 0.965 0.965
Etchells 2 The Saint 941 Martin Sinclair David Smith Liam Murray 14:33:13 49:13 2.0 0.980 48:14 0.958 0.973
Etchells 3 Rapscallion 1365 David Healey Ian Miller Kevin Molen 14:33:15 49:15 3.0 0.992 48:51 0.957 0.980
Etchells DNC TumbaRumba 826 Nev Willis Margy Porter Margurite Wood     7.0 0.991      
Etchells DNC The Project 866 Greg Kemp     7.0 0.970      
Etchells DNC Ballista 867 Vitaly Gnyubkin     7.0 0.973      
Etchells DNC Rogue 1130 Mitch Miller     7.0 0.999      
Etchells DNC Athena 1258 Alistair Cowen Mike Allen     7.0 0.989      
Etchells DNC Trekka 1275 Craig Coulsen     7.0 0.974      
Etchells DNC The Front Bar 1317 Bradley Ginnivan     7.0 1.003      
Etchells DNC TAG 1330 Todd Anderson Curtis Skinner     7.0 0.992      
Etchells DNC Butterfly Effect 856E Tony Di Betta     7.0 0.903      
Etchells DNC Waterloo Too 921E Noel Paterson     7.0 0.985      
Etchells RET Knot Easy 876 Jason Hawkins Jim Snow Chris Nezmah     5.0 0.969      

F18 Performance Handicap results Start : 13:35
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
F18 1 Kean Edge 423 Colin Kean Eli Henebery 14:04:48 29:48 1.0 1.000 29:48 1.000 1.000
F18 DNC Hi Jinx 8 Steve Devlin Andrew Wilson     4.0 1.000      

Finn Performance Handicap results Start : 13:49
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Finn 1 Red Herring 293F Andrew Harcourt 14:27:05 38:05 1.0 0.962 36:38 0.983 0.969
Finn 2 Spandangles 45 Kerry Spencer 14:27:16 38:16 2.0 0.958 36:40 0.978 0.965
Finn 3 Mens Rea 269 Patrick Meehan 14:27:28 38:28 3.0 0.957 36:49 0.973 0.962
Finn 4 Chaddywagon 75 Phil Chadwick 14:25:26 36:26 4.0 1.027 37:25 1.027 1.027
Finn 5 Donkey on the Edge 5 Craig Padman 14:30:45 41:45 5.0 0.952 39:45 0.896 0.939
Finn 6 Hawaii Five-O 50 Jason Passey 14:29:50 40:50 6.0 0.974 39:46 0.916 0.961
Finn 7 Wombat 300 David Bull 14:30:17 41:17 7.0 0.979 40:25 0.906 0.966
Finn 8 Pickle Rick 282 James Chilman 14:30:18 41:18 8.0 1.010 41:43 0.906 1.010
Finn 9 NASA 16 Steven Hemsworth 14:34:25 45:25 9.0 0.927 42:06 0.824 0.927
Finn DNC Funky 17 Tony Baisden     14.0 0.999      
Finn DNC - 8F Curtis Skinner     14.0 1.000      
Finn DNC Landrat 282WARLO John Warlow     14.0 1.003      
Finn DNS Lonya 93 Tristan Perez     12.0 0.977      
Finn RET Sputty 77 Mick Patrick     12.0 0.975      

Flying11 Performance Handicap results Start : 13:41
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Flying11 1 Carpe Diem 1329 Kenzie Gargan Jasper Viven 13:57:18 16:18 1.0 1.000 16:18 1.061 1.013
Flying11 2 Strictly Confidentia 1122 Sam Muir Mya Everitt 13:59:03 18:03 2.0 0.958 17:18 0.958 0.958
Flying11 3 Odyssey 1303 Callum Jones Lily Jones 13:59:02 18:02 3.0 0.969 17:28 0.959 0.966
Flying11 4 - 1326 Rory Meehan 13:59:06 18:06 4.0 0.991 17:56 0.956 0.979
Flying11 DNC Bad Dog 1271 Annalise Kennedy-Clark Adrian Kennedy-Clark     7.0 1.000      
Flying11 DNC Serenity Now 1322 Mac Johnson Thomas Johnson     7.0 1.000      
Flying11 DNC Howzat 1324 Bailey Lucock Charlie Millar     7.0 1.020      
Flying11 DNC Top Gear 1341 Joseph Folley Eamon Dooley     7.0 1.028      
Flying11 DNC Bambino 1345 Luke Milburn Charli Gargan     7.0 0.974      
Flying11 DNC Fired Up 1374 Harry Wieland Alex Hateley     7.0 0.990      
Flying11 DNC Beached Az 1391 Liam Millar Finn Lucock     7.0 1.001      
Flying11 DNC Geronimo 1326F Finn Meehan Blake Ejlertsen     7.0 0.985      

Hobie16 Performance Handicap results Start : 13:35
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Hobie16 DNC Namazu 31 Bill Kirkley Mackenzie Kirkley     3.0 0.987      
Hobie16 DNC No Limits 111590 Bruce Tardrew     3.0 1.005      
Hobie16 DNC Tachycardia 113807 Julie Keenan Mel Bernas     3.0 1.000      
Hobie16 DNC - 114611 Andrew Keag     3.0 1.006      
Hobie16 DNC Team Pelican 114833 Andrew Warneke Sophoe Bates     3.0 0.968      
Hobie16 DNC Crazy Ivan 114849 Peter Bates Juliet Bates     3.0 1.002      
Hobie16 DNC Vamoose 114910 Lachlan Macfarlane Sharon Rayner     3.0 0.973      

Impulse Performance Handicap results Start : 13:35
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Impulse DNC - 682 Andrew Triggell     3.0 1.000      

Laser Performance Handicap results Start : 14:06
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Laser 1 Mystic 192601 Brad Taylor 14:41:47 35:47 1.0 1.004 35:56 1.004 1.004
Laser 2 Fundamental 197550 Rob Sykes 14:43:43 37:43 2.0 0.966 36:26 0.953 0.962
Laser DNC - 197538 Max Dzhura     6.0 1.000      
Laser DNC Ora 206003 James Stone     6.0 1.000      
Laser DNC - 210176 Michael Wilson     6.0 0.987      
Laser DNC Sail 27 211543 Dan Self     6.0 1.000      
Laser DNC - 212859 Dean Foran     6.0 0.964      
Laser DNS Sparta 211554 Philip Danks     4.0 0.963      

Laser4.7 Performance Handicap results Start : 13:56
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Laser4.7 1 Limitless 212827 Kate Baisden 14:33:39 37:39 1.0 0.993 37:23 1.046 1.006
Laser4.7 2 Hypertide 216171 Ethan Harcourt 14:35:35 39:35 2.0 0.977 38:40 0.995 0.983
Laser4.7 3 SX 205831 Isaac Schotte 14:33:51 37:51 3.0 1.027 38:52 1.041 1.032
Laser4.7 4 Iolar Na Mara 209282 Orla Amos 14:34:18 38:18 4.0 1.017 38:57 1.028 1.021
Laser4.7 5 Storm 187883 Nelson Morse 14:36:58 40:58 5.0 0.961 39:22 0.961 0.961
Laser4.7 6 So Salty 206387 Hugo Ralph 14:35:25 39:25 6.0 0.999 39:23 0.999 0.999
Laser4.7 7 - 202598 Isabella Wilson 14:38:10 42:10 7.0 0.939 39:36 0.934 0.937
Laser4.7 8 BinChicken 198128 Riley House 14:36:46 40:46 8.0 0.973 39:40 0.966 0.971
Laser4.7 9 Blue Eyed Bandit 212251 Talia Bulstrode 14:35:23 39:23 9.0 1.027 40:27 1.000 1.018
Laser4.7 10 Condition Zulu 171115 George Meikle 14:36:09 40:09 10.0 1.010 40:33 0.981 1.000
Laser4.7 11 Sailor Jerry 201539 Jan Kemp 14:36:10 40:10 11.0 1.013 40:41 0.980 1.002
Laser4.7 12 Yeah the Buoys 206391 Jordan Barney 14:36:48 40:48 12.0 1.000 40:48 0.965 0.988
Laser4.7 13 Ferret 190361 William Cullen 14:41:07 45:07 13.0 1.000 45:07 0.873 1.000
Laser4.7 14 Syncing 201521 Caleb Palmer 14:42:10 46:10 14.0 1.031 47:36 0.853 1.031
Laser4.7 DNC Calypso 42565 Trinity Bush     18.0 1.000      
Laser4.7 DNC Something 169411 Sebastian Boog     18.0 0.956      
Laser4.7 DNC Viris 174313 Iris Beebe     18.0 0.987      
Laser4.7 DNC Whatever 177787 Evie EngwirdaRobinson     18.0 1.000      
Laser4.7 DNC - 179414 Kate Yeomans     18.0 0.981      
Laser4.7 DNC TBA 187567 Lachlan Wheatley     18.0 0.969      
Laser4.7 DNC - 192620 Jen Tooth     18.0 1.000      
Laser4.7 DNC Old Tom 196887 Charlie Tonks     18.0 0.987      
Laser4.7 DNC Kingfisher 207493 Jane Baker     18.0 0.990      
Laser4.7 DNC - 209536 Travis Wadley     18.0 1.013      
Laser4.7 DNC Saorise TBA Rory Meehan     18.0 1.000      
Laser4.7 RET 165839 165839 Daniel Bowman     16.0 0.933      

LaserRadial Performance Handicap results Start : 14:01
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
LaserRadial 1 Interloper 202922 Michael Pitt 14:39:03 38:03 1.0 0.970 36:54 0.974 0.971
LaserRadial 2 Battleship 214428 Frazer Brew 14:36:23 35:23 2.0 1.045 36:58 1.047 1.046
LaserRadial 3 Big Rig 202881 Benjamin Coleborn 14:38:48 37:48 3.0 0.980 37:03 0.980 0.980
LaserRadial 4 TBA 216209 Will Schasser 14:38:06 37:06 4.0 0.999 37:04 0.999 0.999
LaserRadial 5 Quadelle 202701 Kerry Waraker 14:40:13 39:13 5.0 0.952 37:20 0.945 0.950
LaserRadial 6 Wings 210159 Christine Bridge 14:38:49 37:49 6.0 0.995 37:38 0.980 0.990
LaserRadial 7 Dhrama 202769 Steven Baum 14:41:19 40:19 7.0 0.953 38:25 0.919 0.942
LaserRadial DNC - 20639 Hayden Barney     10.0 1.000      
LaserRadial DNC Be Quicker 123141 Benjamin Quick     10.0 1.000      
LaserRadial DNC - 176914 Ben Franklin     10.0 1.000      
LaserRadial DNC - 190365 Greg Adams     10.0 1.022      
LaserRadial DNC - 192710 Richard Hyde     10.0 0.972      
LaserRadial DNC Random Traveller 194950 Ashley Stoddart     10.0 1.033      
LaserRadial DNC Shipped Off 194951 Peter Lahanas     10.0 0.969      
LaserRadial DNC Dr Evil 197548 Mark Campbell     10.0 1.000      
LaserRadial DNC Triple X 198095 Graham Cullen     10.0 0.967      
LaserRadial DNC Swift 201541 Hugh Bekkers     10.0 0.955      
LaserRadial DNC - 202789 Peter Fell     10.0 0.977      
LaserRadial DNC - 205953 Sally Crowley     10.0 1.000      
LaserRadial DNC Frankenstein 208540 Frances Beebe     10.0 0.955      
LaserRadial DNC Bruce 209276 Oliver Clifton     10.0 1.002      
LaserRadial DNC The Dell 209533 Lyndall Patterson     10.0 0.970      
LaserRadial DNC Blind Side 210203 Lachlan Pennington     10.0 0.954      
LaserRadial DNC Serenity Noww 212899 Max Williams     10.0 0.985      
LaserRadial DNC VeryHungryCatepillar 215846 Annie Eastgate     10.0 1.008      
LaserRadial DNC FoxSea Lady 216217 Erin Cowley     10.0 0.984      

MothFoiler Performance Handicap results Start : 14:01
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
MothFoiler DNC - 9071 Shane Triggell     3.0 1.000      

Nacra5.8 Performance Handicap results Start : 13:35
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Nacra5.8 DNC Seven 1707 Robert Wibaux Ryan Lim     3.0 1.000      

OkDinghy Performance Handicap results Start : 13:35
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
OkDinghy DNC - 650 Steve Shale     3.0 0.989      
OkDinghy DNC Green Eggs and Ham 708 Kelvin Holdt     3.0 1.005      
OkDinghy DNC Duke 739 Richard Kingsmill     3.0 1.000      
OkDinghy DNC Shades of Grey 759 Derik Thompson     3.0 1.000      
OkDinghy DNC Smoke on the Water 761 Eric Thompson     3.0 0.991      
OkDinghy DNC - 782 David Vincent     3.0 0.990      
OkDinghy DNC Bella 785 Anthony Galante     3.0 0.998      
OkDinghy DNC Green Magic 786 Glenn Williams     3.0 1.001      

Optimist Performance Handicap results Start : 13:35
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Optimist 1 Olympic Dream 814 Kenneth Ngo-Ralston 13:54:20 19:20 1.0 0.967 18:42 1.030 0.980
Optimist 2 Splash 697 Daniel Innes 13:54:55 19:55 2.0 0.960 19:07 1.000 0.973
Optimist 3 Fear the Fast 1798 Zane Taylor 13:54:03 19:03 3.0 1.010 19:14 1.045 1.022
Optimist 4 TacTub 1773 Jack Saul 13:54:32 19:32 4.0 1.018 19:53 1.020 1.019
Optimist 5 Wings of Fire 1797 Chase Taylor 13:54:56 19:56 5.0 0.999 19:55 0.999 0.999
Optimist 6 Blown away 921 Lucas Patrick 13:55:41 20:41 6.0 0.986 20:24 0.963 0.978
Optimist 7 Odyssey 439 Hannah Garland 13:56:42 21:42 7.0 0.947 20:33 0.918 0.937
Optimist 8 My Maxi 918 Elysia Albery 13:56:46 21:46 8.0 0.949 20:39 0.915 0.938
Optimist 9 Energy 968 Ayesha Albery 13:55:29 20:29 9.0 1.015 20:47 0.972 1.001
Optimist 10 Wild donkey 1603 Zachary Patrick 13:57:40 22:40 10.0 0.980 22:13 0.879 0.980
Optimist 11 Rapter 493 Monte Morse 14:00:00 25:00 11.0 1.000 25:00 0.797 1.000
Optimist DNC Captain Tim Tam 162 Joshua Dale     14.0 0.987      
Optimist DNC Speck 266 Kristin Rohrsheim     14.0 1.000      
Optimist DNC Slave one 329 Zane Bush     14.0 0.961      
Optimist DNC Skimmer 448 Fletcher Morse     14.0 1.000      
Optimist DNC CIK 818 James Dale     14.0 0.968      
Optimist DNC Yoda 836 Alison Rohrsheim     14.0 1.000      
Optimist DNC White Wash 856 Lewis Campbell     14.0 0.970      
Optimist DNC Chinook 958 Eve Rohrsheim     14.0 1.000      
Optimist DNC Scarecrow 1305 Mitch Luxton     14.0 1.012      
Optimist DNC Go Your Own Way 1435 Joy Jessett     14.0 1.000      
Optimist DNC Reina del mar 1565 Georgina Johnstone     14.0 0.997      
Optimist DNC Blah Blah Blah 1601 Ellie EngwirdaRobinson     14.0 1.000      
Optimist DNC Paris 1764 Yael O'Hagan     14.0 1.021      
Optimist DNC Bluey 1783 Molly Schotte     14.0 1.027      
Optimist DNC Kermit 1815 Angus Wheatley     14.0 1.036      

Raceboard Performance Handicap results Start : 13:35
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Raceboard 1 - AUS037 Nick Whitford 13:58:37 23:37 1.0 0.974 23:00 0.982 0.977
Raceboard 2 Voodoo Chile 52 Russell Cooper 13:59:41 24:41 2.0 0.940 23:12 0.940 0.940
Raceboard 3 Phantom 18 Cameron Whitford 13:59:40 24:40 3.0 0.944 23:17 0.941 0.943
Raceboard 4 Little Wing 187 Mark Ward 13:57:14 22:14 4.0 1.069 23:46 1.043 1.060
Raceboard DNC El Garda 388 Max Irvin     7.0 0.954      
Raceboard DNC Mother Goose 2222 Scott Luxton     7.0 0.944      
Raceboard DNC - AUS015 Jacob Whitford     7.0 1.033      
Raceboard DNC - AUS038 Lauren Whitford     7.0 0.970      
Raceboard DNC - NZL1 Harry Walker     7.0 0.973      

RSAero7 Performance Handicap results Start : 13:35
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
RSAero7 DNC Eric 2696 John Sampson     3.0 1.000      

Sabre Performance Handicap results Start : 13:51
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Sabre 1 Sea Biscuit 1871 Andrew Lovell 14:32:05 41:05 1.0 0.998 41:00 0.998 0.998
Sabre DNC SeaYa 1711 John Christie     4.0 0.987      
Sabre DNC Amazing Grace 1885 Keith Wilson     4.0 0.964      
Sabre DNC HelterSkelter 2084 Alan Wilson     4.0 0.974      

Techno293 Performance Handicap results Start : 13:35
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
Techno293 1 Benny Benassi 2213 Benjamin Waters 14:02:17 27:17 1.0 0.985 26:52 0.985 0.985
Techno293 2 Collateral Damage 529 Jarrod Jones 14:33:39 58:39 2.0 0.992 58:11 0.458 0.992

VxOne Performance Handicap results Start : 14:07
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
VxOne 1 Double Black 301 John Somerville John Holmes 14:52:52 45:52 1.0 0.961 44:05 1.007 0.974
VxOne 2 McGees Property 302 Vaughn Prentice Greg Clarke Josh Torpy 14:53:10 46:10 2.0 0.975 45:01 1.000 0.983
VxOne 3 Mack One 248 Ben Franklin Alan Moffatt Josh Franklin 14:51:04 44:04 3.0 1.029 45:21 1.048 1.035
VxOne 4 Relaxn 246 Sam Allen Josh Allen 14:54:27 47:27 4.0 0.973 46:10 0.973 0.973
VxOne 5 Kerb 283 Gregory Hall 14:55:00 48:00 5.0 0.982 47:08 0.962 0.975
VxOne 6 Supervax 24/7 247 Brett Whitbread 14:55:24 48:24 6.0 1.004 48:36 0.954 0.991
VxOne 7 The Beast 4 244 Michael James 14:55:35 48:35 7.0 1.001 48:38 0.950 0.988
VxOne 8 McConaghy Projects 139 Steven Peel David Brake 14:59:04 52:04 8.0 0.954 49:40 0.887 0.941
VxOne DNC Sticky Fingers 136 Charter N.A.     11.0 0.953      
VxOne DNC Obe One Kenobi 157 David Hewitt Don Hewitt Richard Hewitt     11.0 0.984      
VxOne DNC Late Shift 243 Peter Conde Stephen Girdis     11.0 1.014      
VxOne DNC Pinch and Roll 292 Ray King Ian Barr     11.0 0.963      
VxOne DNC Agent X 293 Andrew Wiklund Magnus Wiklund     11.0 1.022      
VxOne DNC Typhoon 303 Genevieve Warlow Ashley Warlow     11.0 0.973      

WindFoiler Performance Handicap results Start : 13:35
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score AHC Cor'd T BCH CHC
WindFoiler 1 Mega Gecko 157F Julien Savina 13:49:04 14:04 1.0 0.992 13:57 0.992 0.992
WindFoiler DNC - 40 Brendan Moore     4.0 0.999      



Results by : TopYacht

Footer Image